Zapraszamy serdecznie do Gdynia InfoBox w najbliższą sobotę (05.11.2016) na godz. 16:00 na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką Anną Czerwińską-Rydel.

Zapraszamy serdecznie do Gdynia InfoBox w najbliższą sobotę (05.11.2016) na godz. 16:00 na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką Anną Czerwińską-Rydel.

Pani Anna urodziła się w Gdańsku. Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, muzykiem i pedagogiem. W swoje powieści wplata wątki historyczne, muzyczne, społeczne i biograficzne. Stworzyła wyjątkową serię książek dla dzieci o wielkich Polakach, m.in. Fryderyku Chopinie, Irenie i Julianie Tuwimie, Januszu Korczaku, Witoldzie Lutosławskim czy Kornelu Makuszyńskim.

Pisarka doceniana jest w kraju i za granicą. Otrzymała wiele prestiżowych nagród – za Wszystko gra! m.in. I nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii “Non Fiction” i nominację do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014. Ta sama książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY.

Tajemnica Matyldy i Sekretnik Matyldy zdobyły dwie I nagrody w kategorii proza dla dzieci Costerina 2010, a Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem – nagrodę Książka Roku IBBY 2011 w kategorii ilustracje oraz wyróżnienie w Konkursie PTWK “Najpiękniejsza książka 2011”.

Pani Anna mówi o sobie: “Lubię białe płatki śniegu, mruczenie kota i ciasteczka migdałowe. Kocham dzieci, muzykę Mozarta i zapach pomarańczy. A bajki przynosi mi poranne słońce!” (źródło: http://fldd.pl/)

Spotkanie prowadzi: Łukasz Kosik

Spotkanie odbywa się w ramach dofinansowanych z budżetu Miasta Gdyni warsztatów literackich “Dzieci Piszą 2”.

About Author