Dzieci piszą 2 – warsztaty literackie

Druga edycja naszego projektu “Dzieci piszą”. Przeprowadziliśmy cykl warsztatów literackich dla dzieci oraz zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel.

Warsztaty literackie to szansa, by:
– rozwijać i pogłębiać swoje pasje literackie,
– dowiedzieć się co zrobić, by ciągle poszerzać granice swojej wyobraźni literackiej,
– kształtować kulturę słowa i nauczyć się odważnie wykorzystywać w pracach szkolnych i konkursowych nabyte umiejętności,
– nauczyć się rozwijać skojarzenia literackie.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 11-16 lat.

Prowadzą je:
Agnieszka Zadrożna – gdyńska artystka i malarka, na co dzień pracująca w Stuttgarcie, oraz
Elżbieta Wierszko – mieszkająca w Gdyni animatorka kultury, niegdyś legendarna nauczycielka, a dzisiaj czynna wolontariuszka gdyńskich wydarzeń kulturalnych.

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel – Jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, muzykiem i pedagogiem. W swoje powieści wplata wątki historyczne, muzyczne, społeczne i biograficzne. Stworzyła wyjątkową serię książek dla dzieci o wielkich Polakach, m.in. Fryderyku Chopinie, Irenie i Julianie Tuwimie, Januszu Korczaku, Witoldzie Lutosławskim czy Kornelu Makuszyńskim. Pisarka doceniana jest w kraju i za granicą. Otrzymała wiele prestiżowych nagród – za Wszystko gra! m.in. I nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii “Non Fiction” i nominację do nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2014. Ta sama książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY.

Spotkanie poprowadził Łukasz Kosik.

Zachęcamy także do przeczytania wyróżnionych opowiadań uczestników warsztatów – Biblioteka, która ożywa w nocy i obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gdyni.

Warsztaty literackie w Cafe Księgarni Vademecum

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel