O nas

Kim jesteśmy?

Fundacja Vademecum zajmuje się animacją życia kulturalnego oraz działalnością oświatową.

Promujemy twórczość artystyczną oraz rozwój aktywności kulturalnych. Inicjujemy żywe dyskusje o literaturze, kulturze i sztuce. Promocja czytelnictwa i sztuki użytkowej, wernisaże, animacja wydarzeń kulturalnych, aktywność oświatowa – tym zajmujemy się codziennie. Każdym działaniem chcemy promować postawę aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz zaangażowania w sprawy społeczne.

Mamy doświadczenie w realizacji projektów artystycznych, zapał i chęć dzielenia się nim. Jeśli masz pomysł i szukasz partnerów do współpracy, to przyjdź do nas! Oto wybrane obszary naszego działania:

  1. Tworzymy wydarzenia kulturalne adresowane do szerokiej publiczności. Realizujemy spotkania autorskie, wernisaże i pokazy filmowe. Skutecznie tworzymy partnerstwa. Podejmujemy współpracę z podmiotami różnego typu, takimi jak lokalne centra kultury, jednostki samorządowe, placówki oświatowe, prywatne firmy, stowarzyszenia oraz fundacje.
  2. Upowszechniamy czytelnictwo. Fundacja Vademecum powstała na fundamencie księgarni Vademecum w Gdyni, więc szczególnie mocno zależy nam na promocji czytelnictwa oraz wiedzy o literaturze.
  3. Realizujemy działania edukacyjne i oświatowe.