W przerwie między świętami a sylwestrem zapraszamy na ostatnie Vademecum Filozoficzne w tym roku. To otwarta dyskusja filozoficzna prowadzoną w ramach naszego projektu: "Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane" w Cafe Księgarni Vademecum.

W przerwie między świętami a nowym rokiem zapraszamy na ostatnie Vademecum Filozoficzne w tym roku. To otwarta dyskusja filozoficzna prowadzoną w ramach naszego projektu: “Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” w Cafe Księgarni Vademecum.

Gdzie? Cafe Księgarnia Vademecum w Gdyni, ul. Świętojańska 5-7
Kiedy? 28 grudnia (czwartek), godz. 18:00-20:00

Spotkanie rozpoczniemy od wyboru tematu do dyskusji w ramach głosowania. Nasze propozycje na najbliższe spotkanie to:

1. Czym jest przeznaczenie?
2. Jaką rolę pełni dzisiaj mit?
3. Czy istnieją obiektywne warunki bycia szczęśliwym?

O projekcie

Nasz cykl to w pierwszej kolejności otwarte dyskusje filozoficzne realizowane w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni. Inspirację stanowi sprawdzona formuła Sokrates Cafe, w której uczestnicy na początku wybierają temat dyskusji w drodze głosowania. Rozmowa jest moderowana, uczestnicy starają się posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi o filozofowanie zgodne z rozumem, “który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień być może nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.

“Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” to również seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).

Wydarzenie na Facebooku
Wydarzenie na Trójmiasto.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Organizator


Partnerzy


Patroni medialni

About Author