Vademecum Filozoficzne #16

W przerwie między świętami a nowym rokiem zapraszamy na ostatnie Vademecum Filozoficzne w tym roku. To otwarta dyskusja filozoficzna prowadzoną w ramach naszego projektu: “Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” w Cafe Księgarni Vademecum.

Gdzie? Cafe Księgarnia Vademecum w Gdyni, ul. Świętojańska 5-7
Kiedy? 28 grudnia (czwartek), godz. 18:00-20:00

Spotkanie rozpoczniemy od wyboru tematu do dyskusji w ramach głosowania. Nasze propozycje na najbliższe spotkanie to:

1. Czym jest przeznaczenie?
2. Jaką rolę pełni dzisiaj mit?
3. Czy istnieją obiektywne warunki bycia szczęśliwym?

O projekcie

Nasz cykl to w pierwszej kolejności otwarte dyskusje filozoficzne realizowane w przestrzeni Cafe Księgarni Vademecum w Gdyni. Inspirację stanowi sprawdzona formuła Sokrates Cafe, w której uczestnicy na początku wybierają temat dyskusji w drodze głosowania. Rozmowa jest moderowana, uczestnicy starają się posługiwać zrozumiałym językiem, unikać specjalistycznego słownictwa i bezpośrednich odniesień do prac filozoficznych. Chodzi o filozofowanie zgodne z rozumem, “który jest najlepszym doradcą”, jak mawiał Sokrates na ateńskim rynku. Taka formuła daje unikalną szansę na aktywizację osób, które na co dzień być może nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.

“Wszystko jest filozofią – rozmowy niekontrolowane” to również seria spotkań z polskimi filozofami i naukowcami, którzy aktualnie zajmują się pracą akademicką i popularyzacją wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).

Wydarzenie na Facebooku
Wydarzenie na Trójmiasto.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.

Organizator


Partnerzy


Patroni medialni

Wesprzyj kulturę!

10 1020 4900 0000 8102 3090 9604 - numer naszego konta fundacyjnego. Dzięki!

Kontakt

ksiegarnia@vademecumgdynia.org Fundacja Vademecum ul. Morska 69/6 81-323 Gdynia