Drodzy Państwo,
filozoficznie na święta o Witkacym. Zapraszamy!

Data: 27 grudnia (czwartek)
Godzina: 18:00-20:00
Miejsce: Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5-7, Gdynia

Prowadzenie: 
Konrad Woźniak – Łodzianin z pochodzenia, od wielu lat mieszka w Niemczech. Studiuje historię na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Naukowo zajmuje się przede wszystkim stosunkami polsko-żydowskimi i szeroko pojętą historią idei, lecz dwie jego największe pasje to filozofia i literatura. Uwielbia twórczość Thomasa Pynchona i Fiodora Dostojewskiego, „Fausta” Goethego, wielogodzinne nocne dyskusje i jazdę samochodem.

Tekst: Podczas warsztatów omówimy fragment “Jedynego wyjścia” S. I. Witkiewicza (Witkacego), Warszawa 1993 r. Udostępniamy na życzenie.

Wstęp wolny. Na miejscu poczęstunek: herbata i ciasto!

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! (limit miejsc: do 30 osób)
Potwierdzenie uczestnictwa prosimy wysłać na adres mailowy: ksiegarnia@vademecumgdynia.org z podaniem imienia, nazwiska i numeru telefonu. Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie: 58-661 15 41
Zapraszamy serdecznie!

– O projekcie „Wszystko jest filozofią – edycja II” –

Kończymy drugą odsłonę projektu.
Dziękujemy Uczestnikom, Współorganizatorom, Wam i Nam wszystkim. Czujemy potencjał tkwiący w naszych dyskusjach. Mamy nadzieję na jeszcze. Zachęcamy do dalszej współpracy. Co dwie głowy to nie jedna.

„Wszystko jest filozofią – edycja II” to cykl warsztatów filozoficznych przybliżających podstawy wiedzy filozoficznej oraz spotkania z polskimi filozofami zajmującymi się aktualnie pracą akademicką.
Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy. Wówczas punktem wspólnym spotkań było życie w kosmopolitycznej, multikulturowej a jednocześnie religijnej i patriotycznej nowoczesności.
W tym roku, z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, skupiliśmy się na polskiej myśli filozoficznej.

Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy wolontariuszy; studentów i absolwentów filozofii, osoby nią zainteresowane oraz nauczycieli szkolnych i akademickich.
Zaprosiliśmy naukowców związanych z prężnie działającymi środowiskami filozoficznymi z całej Polski.

*Mecenasem Projektu jest Miasto Gdynia.*

Organizator
Gdynia Kulturalna, Cafe Księgarnia Vademecum

Partnerzy
Gdyńskie Centrum Kultury, Gdyńskie Centrum Filmowe, Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie Muzeum Miasta Gdyni, Teatr Gdynia Główna, Tygodnik Powszechny

Patroni
TVP Kultura, Trojmiasto.pl, Teologia Polityczna, Filozofuj, Copernicus Center Press www.ccpress.pl, Machina Myśli, Centrum Praktyki Stoickiej, Gdyńska Strefa Kultury, Metropolitalna Karta do Kultury, Centrum Aktywności Seniora

About Author