Bezpośrednią motywacją było dla nas ukazanie się w Wydawnictwie Karakter w 2022 roku książki “Cała siła, jaka czerpiemy na życie” .
Jest ona zapisem fragmentów pamiętników i autobiografii osób LGBTQ+ A jednym z redaktorów wydania jest nasz gość prowadzący spotkanie dr Łukasz Mikołajewski.

– Łukasz Mikołajewski – historyk idei i socjolog, adiunkt w Katedrze Historii Idei i Antropologii Kulturowej, zajmuje się powiązaniami między filozofią polityczną, literaturą i historią kultury.
– Dorota Kotas – urodziła się w Garwolinie w roku 1994. Za swoją pierwszą książkę pt. Pustostany (2019), otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza, Nagrodę Conrada i nominację do Nagrody im. W. Gombrowicza za najlepszy debiut. Jest członkinią rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum.
– Olga Górska – Urodziła się w Radomiu w połowie sierpnia 1988 roku. Z zawodu urzędniczka, z wykształcenia humanistka, z pochodzenia proletariuszka. Mieszkała w Lublinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Londynie, gdzie oddawała się życiu, miłości i pracy.
– Patryk Pufelski – Opiekun pingwinów, fok, kotików i dwóch kazarek szarogłowych we wrocławskim zoo. Studiował w Krakowie. Członek Spółdzielni Ogniwo. “Pawilon małych ssaków” to jego debiut.

Spotkanie odbywa się podczas Festiwalu Miasto Słowa i Nagrody Literackiej Gdynia współfinansowanego ze środków Miasta Gdyni.

About Author