Zapraszamy na ciekawy wykład i dyskusję filozoficzną
Spotkamy się po raz kolejny w gościnnych progach Muzeum Miasta Gdyni w środę 24.10.2018

Naszym gościem będzie

Agnieszka Kołakowska- publicystka i tłumaczka, pisząca w Polsce i w Anglii. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazały się książki: “Wojny kultur i inne wojny ” uhonorowana Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego (2010) oraz “Plaga słowików” nagrodzona Feniksem 2017.
Agnieszka Kołakowska na co dzień mieszka w Paryżu.

Temat: Nieliberalna lewica, nieliberalna prawica

O próbach podważania zasady wolności słowa, o konfliktach między wolnością słowa i równością wobec prawa, i o tym, jak nieliberalna prawica i nieliberalna lewica się odzwierciedlają w swoim dążeniu do narzucenia cenzury

Data: 24.10.2018 (środa)
Godzina: 18:00- 20:00
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
WSTĘP WOLNY

Wydarzenie na Facebooku!

– O projekcie „Wszystko jest filozofią – edycja II” –

„Wszystko jest filozofią – edycja II” to cykl warsztatów filozoficznych przybliżających podstawy wiedzy filozoficznej oraz spotkania z polskimi filozofami zajmującymi się aktualnie pracą akademicką.
Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy. Wówczas punktem wspólnym spotkań było życie w kosmopolitycznej, multikulturowej a jednocześnie religijnej i patriotycznej nowoczesności.
W tym roku, z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, skupimy się na polskiej myśli filozoficznej.

Warsztaty filozoficzne w przystępny sposób przybliżą podstawy wiedzy filozoficznej oraz pozwolą uczestnikom opanować najważniejsze umiejętności filozoficzne, takie jak: czytanie ze zrozumieniem tekstów klasycznych myślicieli, zdolność do krytycznego myślenia oraz prowadzenia rzetelnej, kulturalnej dyskusji. Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy wolontariuszy; studentów i absolwentów filozofii, osoby nią zainteresowane oraz nauczycieli szkolnych i akademickich.
Druga część projektu to seria spotkań wykładowych z polskimi filozofami, aktualnie zajmującymi się pracą akademicką i popularyzacją tej dziedziny wiedzy w innej formie (książki, czasopisma naukowe).
Zaprosiliśmy naukowców związanych z prężnie działającymi środowiskami filozoficznymi z całej Polski.
Pierwsza odsłona naszego projektu, pokazała jak wielki potencjał tkwi w organizowaniu tego typu wykładów.

*Mecenasem Projektu jest Miasto Gdynia.*

Organizator


Partnerzy


Patroni

About Author

1 thought on “Agnieszka Kołakowska – Nieliberalna lewica, nieliberalna prawica

Comments are closed.