Drodzy Sympatycy, Bywalcy Nasi, Czytelnicy, Książkożercy wraca akcja #KsiążkaNaTelefon Dzięki Waszemu zaangażowaniu pomogła nam przetrwać wiosną. Dzisiaj księgarnie stacjonarne radzą sobie jak mogą. Łatwo nie jest. My mamy kawiarnię (teraz nieczynną) i pokój gier w klimatycznej sali #KomnatyHarrego (teraz nieczynną), nieodpłatną wypożyczalnię gier (teraz nieczynną), zajmujemy się animacją wydarzeń z obszaru kultury (teraz głównie on line) i bardzo długo pracujemy (otwarci co dziennie- bo na razie możemy) Z Wami przetrwamy????✊

? Nie będziemy ukrywać: jest źle. Od kilku tygodni księgarnie stacjonarne w całej Polsce znów świecą pustkami. Bez czytelników jest tam smutno, ponuro i niepokojąco. Bo niepewny i niepokojący jest też los księgarń – drugi lockdown to kolejne zagrożenie dla książki, dla księgarń, dla autorów, dla wydawców, dla kultury. W tym trudnym czasie pamiętajmy o swoich ulubionych lokalnych księgarniach i antykwariatach – każda kupiona książka to szansa na przetrwanie tych miejsc przez najbliższe, nieobliczalne miesiące. Każda zakupiona książka to także wsparcie dla Waszych ulubionych autorów i wydawców.

#KupujKsiążkiLokalnie Wspieraj z nami lokalne księgarnie stacjonarne w czasie pandemii! ?Zdajemy sobie sprawę, że obecny kryzys dotyka nas wszystkich, ale jeśli planujecie kupić książki – zamówcie je w najbliższym czasie w lokalnych księgarniach i antykwariatach. Możecie zrobić to mailowo, przez telefon czy przez media społecznościowe – listę kontaktów do dobrych księgarń stacjonarnych znajdziecie na www.ksiazkanatelefon.pl

#Książkanatelefon☎️ to akcja, którą inicjujemy (niestety) już po raz drugi w tym roku, aby pomóc naszym przyjaciołom księgarzom, którzy dziś znów znaleźli się w trudnej sytuacji. Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów (efekty działań księgarń dla społeczności lokalnych możecie śledzić na stronach inicjatyw Noc Księgarń oraz Książki kupuję kameralnie). Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej także małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa drugiej fali epidemii i lockdownu.

? PODAJ DALEJ! Jeśli nie możecie pozwolić sobie teraz na zakup książek, udostępnijcie naszą stronę znajomym – poinformujcie ich o naszej akcji! Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą formę wsparcia naszej inicjatywy.

ℹ️ Księgarnie biorące udział w naszej akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Większość z nich pracuje w tej chwili w możliwie najmniejszym składzie (zazwyczaj 1 osoba) – ograniczamy kontakt międzyludzki do minimum.

?www.ksiazkanatelefon.pl

?www.instagram.com/ksiazkanatelefon

Autor plakatu: Igor Kubik / www.igorkubik.com

About Author