Na początku realizacji “Wszystko jest filozofią 2.2” spotkamy się z naszymi moderatorami.

Marcin Wróbel – absolwent studiów doktoranckich Filozofii i Socjologii Uniwersytetu
Wrocławskiego oraz Instytutu Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego. Filozof z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Naukowo zajmuje się logiką i działaniem ludzkiego mózgu.
Jest lokalnym animatorem kultury i moderatorem merytorycznym naszego projektu od 2019 roku opowie o – Trzech Teoriach Umysłu –

Zajęcia warsztatowe zbudowane wokół dyskusji na temat trzech najtrwalszych trendów stawiania problemu umysłu w naukach szczegółowych. Każda z prób uzyskania całościowej teorii umysłu angażuje odkrycia z dziedzin nauk inżynieryjnych, psychologii oraz filozofii. Na podstawie fragmentów publikacji J. Fodora, M. Minsky’ego, P. Churchlanda oraz J. Searle’a omówimy wady i zalety podejścia:
komputacyjnego, koneksjonistycznego oraz modularnego, możliwe perspektywy ich rozwoju, najważniejsze osiągnięcia inżynierii odwrotnej oraz zagadnienie ich komplementarności.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Wszystko jest filozofią 2.2” współfinansowanego ze środków Miasta Gdyni.

Wstęp wolny

Zapisy:
ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub
58-6611541 Filmy z warsztatów dostępne będą na stronach oraz w mediach społecznościowych Organizatorów oraz Partnerów. Dostęp nieodpłatny.

– Kilka słów o tym, co w tym roku –

W tym roku opowiemy o różnych dyscyplinach filozofii współczesnej, koncentrujących się na rozumieniu i
wyjaśnianiu problematyki codzienności.
Zaprosimy do dyskusji o naturze istnienia oraz naturze wiedzy i sposobów jej zdobywania. Zastanowimy się nad tym gdzie biegnie granica między ciałem a umysłem?
Porozmawiamy o społecznych skutkach pandemii. Na koniec mamy nadzieję wspólnie z uczestnikami poszukać odpowiedzi na pytanie jak tworzyć nowoczesny obraz świata.
Czy możliwy jest dialog nauki, filozofii i religii ? Śledźcie nasze strony, wspierajcie nas. Jesteśmy otwarci na wasze propozycje i konstruktywne uwagi.
Kontaktowy adres e-mail: ksiegarnia@vademecumgdynia.org

Organizator:
Miasto Gdynia, Fundacja Vademecum

Patroni medialni:
Magazyn “Filozofuj!”, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Instytut Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu, Porównawcze Studia Cywilizacji UJ, Konsulat Kultury Gdyńskie Centrum Kultury, Teatr Gdynia Główna, Metropolitalna Karta do Kultury.

About Author