Transhumanizm czy antyhumanizm- spotkanie filozoficzne

Transhumanizm czy antyhumanizm- spotkanie filozoficzne

Zapraszamy na spotkanie z naukowcami otwierającymi cykl wykładów, które organizujemy w ramach projektu “Wszystko jest filozofią edycja III”. W tym roku będzie się sporo i ciekawie działo.
Temat otwierający:

– Transhumanizm czy antyhumanizm –

Wykład poświęcony będzie usprawnianiu poprzez technologię “ludzkich” zdolności takich jak: wzmacnianie funkcji poznawczych- uwagi, pamięci, wyostrzanie zmysłów i następnie konsekwencjom tego stanu. Podczas prezentacji audiowizualnej wykorzystamy fragmenty filmów: “The Entire History of You” oraz “Arkangel” (Black Mirror sezon 1- 4)

Goście:

Dr Paweł Fortuna– psycholog, autor i współautor wielu publikacji, których ekranizacja stanowi wyzwanie dla ambitnych reżyserów. Członek ZAiKS, kompozytor i autor tekstów, współtwórca zespołu Mental Cinema oraz pomysłodawca PSINEMA.
Jolanta Pisarek– psycholog wielozadaniowy, analityk zaangażowany, miłośniczka kina i festiwali filmowych, specjalista od wyszukiwania filmów bogato ilustrujących zagadnienia psychologiczne w projekcie PSINEMA. Najlepiej czuje się w kinie i terenie – w pracy podczas której za pomocą filmów pomaga zrozumieć psychologię chorych i podpowiada, jak skutecznie się z nimi komunikować.

Miejsce: Teatr Gdynia Główna ul. Plac Konstytucji 1
Data: 29.04.2019
Godzina: 18:00- 20:00
WSTĘP WOLNY

– Kilka słów o projekcie –

“Wszystko jest filozofią – edycja III” to cykl warsztatów filozoficznych przybliżających i rozwijających podstawy wiedzy filozoficznej oraz cykl spotkań z polskimi filozofami i humanistami, aktualnie zajmującymi się pracą akademicką i związanymi z różnymi środowiskami intelektualnymi w Polsce i za granicą.
W pierwszej odsłonie projektu kluczem łączącym spotkania z naukowcami była ponowoczesność w kontekście filozoficznym, etycznym, moralnym.
W drugiej odsłonie zajęliśmy się głównie historią polskiej myśli filozoficznej.
W tym roku główny akcent położymy na jeden z najbardziej wpływowych ruchów intelektualnych i kulturowych, stawiających sobie za cel udoskonalenie człowieka za pomocą technologii – transhumanizm.

Zaplanowaliśmy projekt w układzie: trzy wydarzenia w miesiącu od kwietnia do grudnia 2019 roku, w tym: 14 warsztatów w układzie: dwa warsztaty w miesiącu (co dwa tygodnie) od kwietnia do grudnia 2019 roku (z przerwą wakacyjną) i 7 spotkań z naukowcami w układzie: jedno spotkanie w miesiącu od kwietnia do czerwca 2019 roku (trzy spotkania) i po przerwie wakacyjnej od września do grudnia 2019 roku (cztery spotkania).

Zapraszamy do śledzenie informacji!

Mecenasem projektu jest Miasto Gdynia

About Author

Wesprzyj kulturę!

10 1020 4900 0000 8102 3090 9604 - numer naszego konta fundacyjnego. Dzięki!

Kontakt

ksiegarnia@vademecumgdynia.org Fundacja Vademecum ul. Morska 69/6 81-323 Gdynia