W ostatnim czasie miała swoją premierę “Jaskółka”.
To kolejny świetny pomysł na choinkowy upominek dla bardziej wymagających odbiorców.

Komiks opowiada o ostatnich miesiącach Wielkiej Wojny.
Chylą się ku upadkowi cesarstwa, które pod koniec XVIII wieku zniszczyły Polskę i podzieliły się jej terytorium.
Stary porządek rzeczy umiera. W Kongresówce, w rodzinie Wielopolskich rok 1918 rozpoczyna się niepomyślnie. Wielopolscy są rozbici jak ich ojczyzna. Bernard od lat ukrywa się w Poznaniu, nieszczęśliwa w swym związku Helena mieszka w Wiedniu, Włodzimierz zaginął gdzieś na froncie wschodnim. Wszyscy płacą cenę za zdradę sprzed lat, również przyjaciel rodziny i współpracownik. Doktor Michał Horodyński powrócił z wieloletniego zesłania i wpadł na trop, który umożliwi poznanie tożsamości konfidenta Ochrany.

Zapraszamy na spotkanie z autorką scenariusza dr Elżbietą Żukowską oraz Piotrem Dominiakiem, autorem okładki “Jaskółki”.
Spotkanie poprowadzi recenzent i badacz komiksów
dr Przemysław Zawrotny.

Data: 14. 12. 2018
Godzina: 18:00- 19:30
Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2

Wstęp wolny

Dr Elżbieta Żukowska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych, scenarzystka komiksowa: Miasto z widokiem (2014), Kapitan Wrona (2016), seria: Borka i Sambor (2017- 2018), literaturoznawczymi: Mitologie Andrzeja Sapkowskiego (2011), animatorka projektów kulturalnych: Teatr z bliska 2016, Korzenie kultury 2017, Polskie historie 2018. Współpracuje z organizacjami działającymi w obszarze kultury w Gdyni i nie tylko Gdyńska Strefa Kultury Cafe Księgarnia Vademecum Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Obecnie pracuje nad książką o micie słowiańskim w kulturze.
W najbliższych planach 3. tom Borki i Sambora- premiera na początku 2019 roku

Piotr Dominiak – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wykonywał wszelkie oferowane mu prace malarskie: szyldy sklepowe, murale i zestawy teatralne. Malował do nagrodzonego Oscarem filmu “Piotruś i wilk”. Następnie został szefem malarskiej animacji w krótkim filmie Doroty Kobieli “Mały listonosz”.
Ostatnie kilka lat to praca nad filmem “Twój Vincent”.
Był szefem malarskiej animacji, nadzorował prace 125 malarzy, Zaprojektował Pracownię Malowania Animacji. Był malarzem designu, artystą storyboardu, głównym badaczem narzędzi i technik wykorzystywanych przez Vincenta van Gogha, odpowiedzialnym za przygotowanie materiałów referencyjnych dla malarzy i głównym prowadzącym kursy malarskie dla animatorów. Autor okładki Jaskółki.

Organizator:
Wydawnictwo Kurc oraz Cafe Księgarnia Vademecum

About Author