Piano Day

Piano Day, czyli Stankiewicz, Kilar i Ciesielski.

Kuba Stankiewicz – pianista, kompozytor i pedagog. Nominowany do prestiżowych Fryderyków, absolwent słynnej Berklee College of Music w Bostonie, zdobywca nagrody Oscara Petersona. Współpracował z orkiestrą Artiego Shawa, a także z Henrykiem Miśkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Piotrem Wojtasikiem, Czarkiem Konradem, A.M. Jopek, Tomaszem Szukalskim i Januszem Muniakiem.

Wojciech Kilar – polski pianista, kompozytor muzyki klasycznej i filmowej, odznaczony Orderem Orła Białego. Skomponował muzykę do ponad 130 filmów. Współpracował z takimi reżyserami, jak K.Kieślowski, K.Zanussi, A.Wajda, K.Kutz, F.F.Coppola, R.Polański. Najbardziej znane z nich to: Sami Swoi, Przygody Pana Michała, Sól ziemi czarnej, Lalka, Trędowata, Rodzina Połanieckich, Rejs, Pan Tadeusz, Dracula, Dziewiąte Wrota, Cwał, Pianista.

Michał Ciesielski – Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na specjalności Kompozycja i aranżacja jazzowa na AM w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Laureat licznych nagród (międzynarodowy konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce a także w Niemczech i w Anglii.

Zdjęcia z wydarzenia: