Szanowni Państwo,zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym w tym roku filozoficznym panelu dyskusyjnym, realizowanym dla projektu WSZYSTKO JEST FILOZOFIĄ 2.0!

Z naszymi gośćmi spotkamy się osobiście w Konsulacie Kultury o godz.18:00 we wtorek, 27 października. Temat: Czy globalizacja jest nieuchronna?

Wydaje się, że jesteśmy świadkami nieuchronnego procesu globalizacji: unifikacji gospodarek, kultur, społeczeństw i państw w kierunku jednego i uniwersalnego świata „globalnej wioski”. Warto zastanowić się, czy globalizacja faktycznie jest nieuchronna, jak mógłby wyglądać ten uniwersalny świat i czy marzenie o nim nie jest tylko przejawem myślenia utopijnego. Istnieje także ciemna strona globalizacji – od nierówności ekonomicznych po marginalizację kultur lokalnych. Czy jest ona
nieuchronna i jakie mamy perspektywy na przyszłość?

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Ol4d_da8XJk

GOŚCIE:

dr hab. Jakub Potulski – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Instytutu Politologii, autor licznych publikacji poświęconych współczesnym przemianom społeczno-politycznym. W pracy naukowej zainteresowany przede wszystkim zmianami zachodzącymi w sposobie organizacji instytucji politycznych w ramach kształtującego się społeczeństwa informacyjnego. Prywatnie pasjonat gór, a także judoka i członek Akademickiego Związku Sportowego.

dr hab Artur Szutta – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, adiunkt filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny czasopisma „Filozofuj!”, autor książki „Obywatelskie nieposłuszeństwo. Próba określenia pojęcia”. Obecnie zajmuje się problematyką poznania moralnego, intuicjami moralnymi i metodą refleksyjnej równowagi. Publikował między innymi w takich czasopismach jak: The Journal of Moral Philosophy, International Philosophical Quarterly, American Catholic Philosophical Quarterly, Diametros, Filo-Sofija, Analiza i Egzystencja. Poza filozofią fascynują go języki obce i piłka nożna.

KOORDYNATORZY DYSKUSJI:

dr Andrzej Karalus – filozof, socjolog, tłumacz. Od 2013 roku organizuje na Politechnice Gdańskiej konferencje międzynarodowe: „Ekonomia/Kultura/Wartości”. Jego obszar zainteresowań badawczych to m.in. współczesna filozofia polityki i filozofia społeczna.

dr Paweł Pijas – doktor filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, absolwent Kolegium MISH KUL i Wydziału Filozofii KUL. Zainteresowania badawcze: etyka, epistemologia, historia filozofii (M. Scheler, F. Nietzsche, B. Williams), metafilozofia.

Liczba miejsc jest bardzo ograniczona i zastosujemy wszystkie obowiązujące normy i przepisy sanitarne.

Uwaga: wstęp tylko na zapisy!

Zapisujemy się tylko mailowo:
ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub odpowiadając na sms z powiadomieniem od Organizatora. Na miejscu zobowiązani będziemy do dezynfekcji rąk, zakrywania twarzy, zostanie nam zmierzona temperatura i podpiszemy oświadczenie COVID-19. Wydarzenie zostanie nagrane i następnego dnia udostępnione w sieci.

Naszym mecenasem jest miasto Gdynia.

Więcej szczegółów na :

https://www.facebook.com/events/367034104709501/

About Author