Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat, które podczas tych kilku dni będą mogły dać upust swojej kreatywności i przeżyć niepowtarzalną zimową przygodę. Wszyscy będą mieli szansę stworzyć niepowtarzalne arcydzieła, uszyć zimowe nakrycia głowy i utrzeć nosa Dziadkowi Mrozowi.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki od 11.02 do 24.02 w godz. 12-15 w Cafe Księgarni Vademecum przy ul. Świętojańskiej 5.

Cena – 20 zł/3h. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 58-6611541, mailem: ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub na miejscu w Cafe Księgarni Vademecum, ul.świętojańska 5 Ilość miejsc ograniczona.

Tydzień 1

11.02- 15.02.2019

Poniedziałek – Zimowa moda

Warsztaty z elementami szycia. Warsztaty z projektowania i ozdabiania zimowych nakryć głowy. Podczas zajęć powstaną niespotykane, kolorowe opaski, ocieplone specjalnie na chłodniejsze dni. Będziemy wykorzystywać różnego rodzaju ozdoby – filc, koraliki, pompony, wstążki i guziki.

Środa – Zimowe arcydzieła

Podczas zajęć będziemy tworzyć obrazy. Wykorzystamy różne techniki plastyczne i zainspirujemy się tym, co namalował pan Mróz i pani Zima. Powstaną piękne, zimowe dzieła, nawiązujące tematyką do zimowych krajobrazów. Dzieci będą miały szansę udoskonalić swoje umiejętności malowania, klejenia i wycinania oraz poznać nowe techniki plastyczne.

Piątek – Zimowe rzeźby

Na warsztatach wykonamy unikalne zimowe rzeźby z wykorzystaniem różnych składników spożywczych oraz kolorowych ozdób. Warsztaty wykorzystują metodę sensoplastyki i przeprowadzone są w duchu metody Montessori. Gwarantujemy świetną zabawę, podczas której dzieci uruchomią swoje wszystkie zmysły!

Tydzień 2

18.02- 22.02.2019

Poniedziałek – Arktyczni goście

Warsztaty z elementami szycia. Na zajęciach powstaną maskotki i postaci z zimowej krainy. Do ich wykonania użyjemy materiałów recyklingowych oraz tkanin bawełnianych. Dzieci będą mogły zrobić jedną maskotkę – pingwina lub bałwana.

Środa – Zimowa sztuka

W trakcie zajęć stworzymy wspaniałe zimowe ozdoby do pokoju dziecka oraz zakładki do książek zainspirowane zimową modą. Dzieci będą mogły sprawdzić się w projektowaniu ozdób i rozwinąć umiejętności manualne i plastyczne. Wykorzystamy m.in. drewniane patyczki, pompony, guziki, wełnę i wstążki.

Będziemy kleić, malować i przeplatać.

Piątek – Zimowe ocieplacze

Warsztaty z elementami szycia i sensoplastyki. Na chłodniejsze dni stworzymy miękkie ocieplacze dłoni oraz niczym mali chemicy spróbujemy wynaleźć błyszczący śnieg z dostępnych w sklepach produktów. W czasie tych kreatywnych eksperymentów, poprzez ugniatanie oraz miętolenie dostępnych składników, ostatecznie powstaną nam śnieżne masy i rzeźby.

About Author